Akademia Magii Im. Asterii Cure

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2008-05-14 12:19:55

Prof_Bajla_Vadomhogwart

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-14
Posty: 11
Punktów :   

jak należy zachowywać się na lekcji

Zasady panujące na lekcji.

1. Przebieg lekcji:
a) wprowadzenie tematu,
b) wydanie poleceń,
c) ew. odpowiedź (jedna bądź dwie osoby na lekcji),
d) praca domowa,
e) pytania na punkciki (głosu udzielam pierwszym dwóm osobom, co równa się dwóm pytaniom).

2. Zachowanie na lekcji:
a) na pytania odpowiadam 5 minut przed zakończeniem lekcji
b) nie toleruję przeklinania
c) do nauczyciela zwracamy się: Proszę Pani, Pani Profesor, Pani Vadom, Bajla. (dwa ostatnie, jeśli nie ma innej w sali),
d) pod koniec zajęć ogłaszam ile, który i jakie punkty uzyskał dom na lekcji.

3. Formy zdobywania ocen, zaliczenia:
a) Odpowiedź (nie pytam),
b) Kartkówki (jedna w roku do dwóch, dwa pytania, odpowiedzi na e-mail),
c) Prace Klasowe (po omówieniu całego rozdziału, trwa całą godzinę),
d) Prace domowe (nie mam określonych wymagań, co do długości pracy).

O zagrożeniach (Troll) nie informuję. Nie będę za Wami biegać. Jeżeli jest ktoś świadomy, że grozi mu T proszony jest o zgłoszenie się do mnie. Podam termin i temat pracy na zaliczenie. Nie przeszkadza mi kopiowanie prac z podręcznika, pod warunkiem, że wiecie, co robicie, bo później mogę Was przepytać (co, jak zauwazyliscie wyzej nie występuje) z tego, co mnie wysłaliście. Ach, rzecz jasna, jeżeli już macie zamiar coś powielić, to nie z tego podręcznika, który właśnie czytacie.

O zmianach w regulaminie nt moich lekcji i sposobu ich przeprowadzania będę informować na bieżąco. Hasło do podręcznika podaję na początku lekcji. Jezeli planuję klasówkę, kartówkę czy inną pracę pisemną nie daję passwordu

Ile i za co dostaje się punktów na lekcjach Mugoloznastwa:

Ad.1.
e) 10 pkt dla domu za poprawną odpowiedź.
Ad.2.

c) -5 za każde przewinienie.

Termin prac domowych.
Ów prace domowe zadaję na bieżąco, jednakże jestem człowiekiem i rozumiem, że nie zawsze mamy czas napisać to i owo, dlatego też nie naciskam na wysyłanie mi prac przed rozpoczęciem następnej lekcji, ale nadmieniam, że przed zakończeniem danego rozdziału pragnę ujrzeć wasze wysiłki (to znaczy, że jeśli zadałam trzy prace domowe z rozdziału dziesiątego, to chcę je widzieć przed klasówką z tego zakresu wiadomości) na mojej skrzynce e-mailowej, by móc wstawić oceny do dziennika. Brak wiadomości z zadaną pracą domową wiąże się z wystawieniem Trolla.

Przewidziane prace domowe z Mugoloznastwa:

Praca domowa: Zdobądź informacje nt innego (czyli nie wymienionego podczas lekcji ani w książce) urządzenia mugolskiego, dokładnie go opisz i dołącz rysunek w miare możliwości.
Praca Domowa: Dopasuj brakujące magiczne przedmioty (szkolne) do tych mugolskich i uzasadnij w kilku zdaniach każde. Mogą się powtarzać.
Praca domowa: Poszukaj informacji na temat trzech spraw podanych w danym temacie (Rozdział 3 - Środowisko młodych mugoli).
Praca domowa: Wymień inne odpowiedniki roślin trujących i leczniczych, tak jak w podręczniku (Rozdział 5 - Przyroda z mugolami).

Ostatnio edytowany przez Prof_Bajla_Vadomhogwart (2008-05-25 12:00:17)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.howlofterror.pun.pl www.lightteam.pun.pl www.polishowners.pun.pl www.motocykl.pun.pl www.54dh.pun.pl